Oczyszczacz powietrza z możliwością nawilżania

Problem z suchym powietrzem w domu jest dość częsty, i występuje głównie w tych mieszkaniach w których okna skierowane są na południe, aczkolwiek nie jest to żelazną regułą. Instalacja wentylacyjna może również przyczynić się do problemów z nawilżeniem powietrza w znacznym stopniu.

Najlepsze oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania

oczyszczacz nawilżacz powietrzaW suchym otoczeniu zazwyczaj bardzo szybko gromadzi się kurz, a jakość powietrza spada znacząco. Z tego powodu, coraz bardziej popularne stają się oczyszczacze powietrza, zwłaszcza te które posiadają również możliwość podwyższania wilgotności powietrza w najbliższym otoczeniu. Nowoczesny oczyszczacz nawilżacz powietrza nie bywa większy niż średnich rozmiarów kosz na śmieci, a jego działanie jest zauważalne już po pierwszej godzinie od uruchomienia. Aktywnie usuwa on bowiem drobiny kurzu i zanieczyszczenie powietrza, oraz rozpyla parę wodną tak, by skutecznie podwyższać wilgotność do wyznaczonego poziomu. Może być również używany z wszelkiego rodzaju aromatami do nawilżaczy powietrza czy wodami zapachowymi. Wydajność tego konkretnego oczyszczacza jest ogromna. Nie należy on do urządzeń szczególnie energożernych, aczkolwiek w bardzo skuteczny sposób poprawia jakość powietrza, a jego maksymalne pole działania sięga nawet pięćdziesięciu metrów sześciennych pomieszczenia. Może być więc wyposażeniem domowym, ale również dobrze sprawdza się w biurach i miejscach pracy.

Jest to ciche urządzenie, którego praca często jest niezauważalna, zwłaszcza przy normalnej aktywności w domu czy w miejscu pracy. Filtry muszą być czyszczone średnio raz na dwa tygodnie, choć najczęściej potrzebują tylko odkurzenia, by ponownie działać optymalnie. Filtr węglowy, jaki jest zamontowany w niektórych modelach z tej serii oczyszczaczy nie wymaga ręcznego czyszczenia, a jego żywotność jest określana na około dwa lata ciągłej pracy.