Piaskowanie podzespołów motocyklowych

Odrestaurowanie zabytkowego motocykla wymaga ogromnego nakładu pracy, oraz posiadania odpowiednich narzędzi, dzięki którym można przywrócić motocykl do idealnego stanu. Jednym z takich narzędzi, niezbędnych podczas napraw zabytkowych maszyn jest piaskarka. Dzięki niej można bowiem usunąć większość starej farby, rdzy i jakiejkolwiek innej substancji z części motocyklowych z łatwością.

Oczyszczanie części motocyklowych piaskarką

piaskowanie motocykliPiaskowanie motocykla może być wykonane w bardzo różnym celu. Zazwyczaj ma na celu wyczyszczenie powierzchni ze starej farby, w większości motocykli dawno już zużytej, oraz zdarcie warstw rdzy, jakie bardzo często zalegają na metalowych elementach odnawianych maszyn. Tak wyczyszczone motocykle mogą być później oddane do malowania lub dalszej naprawy. Nie każdy motocyklista posiada jednak fundusze, które może przeznaczyć na zakup maszyny do piaskowania, dlatego też piaskowanie motocykli zlecane jest w warsztatach motocyklowych, często tych samych które wykonują malowanie i naprawę zabytkowej maszyny. W większości warsztatów, takie czynności wykonywane są w kabinach i komorach do piaskowania, wzorowanych na komorach lakierniczych, w których można wykonać wszystkie zadania związane z oczyszczaniem części metalowych w sposób bardzo skuteczny, ale również bezpieczny dla pracownika.

Piaskarki są natomiast dość precyzyjnymi urządzeniami, i mimo dużej mocy nie mogą uszkodzić części motocyklowych, z których usuwają farbę i zabrudzenia, jeśli nie zostaną ustawione nieprawidłowo. Piaskowanie to częsty zabieg, zwłaszcza podczas remontów motocykli, więc nietrudno znaleźć warsztat wykonujący taką usługę. Najczęściej w ofertach mają ją te warsztaty, które oferują również kompleksową naprawę motocykla i jego podzespołów.