Płyta poliwęglanowa na taras

 

W tym roku w lato planuję modernizacje swojego ogródka oraz tarasu. Chciałabym zrobić zadaszenie, które pozwoli na przebywanie na tarasie podczas ciepłych słonecznych dni oraz wtedy gdy pada deszcz. Aby znaleźć odpowiednie pokrycie na dach zaczęłam przeglądać internet.

Ekonomiczna i wytrzymała płyta poliwęglanowa

płyta poliwęglanowa litaPodczas swoich poszukiwań natknęłam się na kilka ciekawych i tanich projektów budowy trasów z zadaszeniem. Szczególnie zainteresował mnie jeden z projektów który przedstawiony był krok po kroku z opisem użytych materiałów. Bardzo lubię blogi o tematyce zrób to sam, dają możliwość zaoszczędzenia pieniędzy i nauki nowej umiejętności. Sama wiele majsterkuje i zrobienie własnego tarasu dałoby mi wiele radości i satysfakcji. Śledząc krok po kroku poradnik z bloga musiałam zakupić sporo grubych desek, metalowe kątowniki, wkręty, drewnochron aby zabezpieczyć drewno oraz płytę poliwęglanową. Płyta poliwęglanowa lita jest zrobiona z bardzo trwałego lekkiego i łatwego w obróbce materiału. Materiałem tym jest poliwęglan który charakteryzuje się również wysoką przejrzystością i bardzo dużą odpornością na promienie słoneczne. Płyty lite są przejrzyste jak szkło, są jednak o wiele bardziej wytrzymałe od szkła, a co najważniejsze są od niego o połowę lżejsze. Więc na tarasie możemy spokojnie hodować rośliny i pielęgnować kwiaty doniczkowe. Poliwęglan charakteryzuje się również wysoką elastycznością i poddaje się obróbce zarówno na zimno jak i na ciepło. Materiał ten odporny jest na uderzenia na przykład młotka podczas budowy drewnianej konstrukcji. Dlatego doskonale sprawdza się jako pokrycie dachu tarasu. Jest to materiał bardzo trwały raz zamontowany będzie nam służył przez wiele lat.

Każdemu kto chce zbudować taras, altankę czy wiatkę na swoim ogródku polecam zakup takiej płyty. Jest ona szybka w montażu, estetyczna i co najważniejsze funkcjonalna. Chroni nas przed deszczem ale równocześnie nie zabiera dostępu do naturalnego światła które potrzebne jest do wegetacji wszystkim roślinom.