Płyty kompozytowe jako materiał elewacyjny

Główną funkcją elewacji jest pełnienie wizytówki zewnętrznej części budynku. Zapewnia ponadto pełną ochronę przed szkodliwym działaniem różnych warunków atmosferycznych. W sprzedaży znajduje się wiele materiałów, które zapewnią obie powyższe kwestie. Producenci oferują coraz więcej rozwiązań dedykowanych osobom ceniącym sobie nowoczesność. Często pojawia się potrzeba zmian w wyglądzie zewnętrznym budynku – z pomocą przychodzi wiele ciekawych możliwości.

Nowoczesne elewacje z płyt kompozytowych

wieloletnie elewacje z płyt kompozytowychJedną z form nowoczesnych elewacji są te wykonane kompozytami. Jest to materiał charakteryzujący się niewielką wagą i dokładnością wykonania. Tak naprawdę można je wykorzystać do budynków zarówno starych jak i nowych. Sprawdzą się do tych, co do których planowane jest przeprowadzenie renowacji w przyszłości. W tym przypadku obowiązuje pełna dowolność – od kształtu, przez kolor i kończąc na ogólnym stylu. Należy zwrócić uwagę choćby na wieloletnie elewacje z płyt kompozytowych, które pomimo upływu długiego czasu nie podlegają żadnym zniszczeniom. Tworzy się je z aluminium i warstwy powstającej z połączenia glinu i polietylenu. Głównymi zaletami tych elementów są przede wszystkim odporność na ogień i inne szkodliwe czynniki. Co ciekawe, płyty kompozytowe mogą przybierać różne barwy, dlaczego więc nie postawić na elewację w multikolorze? Powyższe zalety płyt to nie wszystko – jest to bowiem idealny sposób na pełną izolację budynku. Nie zaszkodzą im także żadne, nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne – w tym promieniowanie ultrafioletowe. Wszystko to zawdzięcza się najlepszym parametrom technicznym, które posiada stal. Kompozyty są ponadto odporne na rdzę, co sprawia, że mogą się idealnie prezentować przez dłuższy czas. W kwestii montażu nie pojawiają się żadne trudności, co jest kolejnym walorem płyt kompozytowych. Oczywiście jeżeli nie jest się pewnym, zawsze można skorzystać z profesjonalnej pomocy specjalistów.

Do przytwierdzania płyt wykorzystuje się między innymi wkręty ze stali chirurgicznej, odpornej na wszelkie zniszczenia. Czasami, dla utrwalenia efektu skleja się ze sobą poszczególne elementy lub dodaje inne materiały. Całość konstrukcji jest na tyle lekka, że nie stanowi dodatkowego obciążenia dla konstrukcji, niezależnie od struktury.