Polecane artykuły spożywcze z Niemiec

Niemieckie produkty spożywcze są bardzo cenione na świecie, ponieważ słyną z bardzo wysokiej jakości. Warto wiedzieć, że Niemcy są jednym z największych eksporterów i importerów artykułów spożywczych. Niemiecki rynek jest uznany jako najsilniejszy w całej Europie, bo popyt na niemiecką jakość wciąż rośnie. Najpopularniejsze produkty pochodzące z Niemiec to słodycze, wyroby mięsne i mleczne. 

Wysoka jakość niemieckich produktów spożywczych  

artykuły spożywcze z niemiecChciałabym zamówić trochę słodyczy ze sklepu internetowego z produktami niemieckimi. Polskie artykuły spożywcze, a w szczególności słodycze, mimo takich samych opakowań – mają zmieniony skład i są mniej zdrowe. Zauważyłam, że w popularnej czekoladzie z orzechami jest kilka różnic pomiędzy polską wersją a niemiecką. Po pierwsze – jest dwa razy mniej orzechów, a po drugie – zamiast masła kakaowego został użyty proszek kakaowy i olej palmowy. Olej palmowy jest obecnie wycofywany z rynku, bo udowodniono, że powoduje otyłość brzuszną i problemy metaboliczne. Jeśli chodzi artykuły spożywcze z Niemiec, to zamówię je na stronie online dobrze znanego mi sklepu. Jestem tego zdania, że lepiej jest więcej zapłacić, ale zjeść smaczniej i zdrowiej. Niestety, produkty pochodzące od tego samego producenta mają odmienne składy – w zależności, czy trafią do polskiego klienta, czy niemieckiego. Dla Polaków ważniejszy jest smak, a dla Niemców jakość i walory odżywcze. Obecnie zauważana jest zmiana myślenia Polaków. Niedawno Parlament Europejski zdecydował, że jeżeli firma zmienia skład produktu, to nie może używać identycznych opakowań. Postanowiłam zamówić ze sklepu online karton czekoladek, dziesięć paczek moich ulubionych czipsów paprykowych, pięć mielonych kaw oraz trzy orzechowe kremy czekoladowe. Zapłaciłam za całe zamówienie ponad dwieście złotych.

Staram się unikać szkodliwych składników odżywczych, jak aspartam, regulator kwasowości, czy olej palmowy. Nie zamierzam oszczędzać na swoim zdrowiu, bo jest dla mnie najcenniejsze. Zawsze zamawiam mamie najlepszą kawę, jaką kiedykolwiek piłam i jej ulubione praliny. Mam nadzieję, że niedługo wszystkie niemieckie produkty będą mieć takie same składy, niezależnie od tego, na jaki rynek mają trafić. Moje zamówienie ma do mnie dotrzeć w ciągu czterdziestu ośmiu godzin.