Polimocznik – co to takiego?

Jednym z najważniejszych elementów każdego samochodu osobowego jest karoseria. Co prawda nie pełni funkcji mechanicznej, jednak stanowi estetyczne uzupełnienie pojazdu. Jak wiadomo, wraz z użytkowaniem pojazdu może dojść do zmatowienia lakieru, który pokrywa karoserię. Także przy okazji takich zdarzeń drogowych, jak niewielkie zadrapie na parkingu, może pojawić się na jego powierzchni mało estetyczna rysa. Chociaż ostatnia warstwa lakieru jest bezbarwna, by chronić warstwy kolorowe, nie zawsze ochrona ta jest wystarczająca.

Jaki polimocznik wybrać?

najlepszy polimocznikWspółczesny sektor motoryzacyjny oferuje nowoczesne, wysokiej jakości środki o szerokim zastosowaniu. Część z nich stosuje się jako płyny, chociażby hamulcowe, czy jako olej. Natomiast poszczególne sprawdzają się bardziej w sektorze samego detailingu, czyli wszelkiego rodzaju prac, które pozwalają na uzyskanie bardzo estetycznej karoserii. Dlatego najlepszy polimocznik to mieszanka odpowiedniego rodzaju komponentów, które pozwalają na stworzenie warstwy natryskowej. Jaka jest jej funkcja? Jednym z zadań tej warstwy ochronnej jest spowolnienie procesu matowienia karoserii. Następuje on w związku ze szkodliwym działaniem promieni UV. Jednak to nie wszystkie cechy tej warstwy. Przede wszystkim jej zadaniem jest zwiększenie odporności samego lakieru na wszelkiego rodzaj uszkodzenia mechaniczne. Oczywiście, w przypadku stłuczki nie ma mowy o tym, aby lakier nie uległ uszkodzeniu, z uwagi, iż impet uderzenia często odbija się także na samej karoserii, czy elementach mechanicznych. Celem warstwy jest ochrona lakieru w bardziej prozaicznych sytuacjach, jak przypadkowe uderzenie drzwi innego samochodu o karoserię. Pozwala to uniknąć niewielkich, ale też nieestetycznych ubytków w warstwie lakieru.

Nowoczesne zakłady, które zajmują się profesjonalnym podnoszeniem estetyki karoserii, świadczą także usługi związane z tworzeniem powłoki natryskowej ochronnej. Dzięki doborze odpowiednich narzędzi, ale przede wszystkim wysokiej jakości materiałów , możliwe jest stworzenie skutecznej warstwy ochronnej dla lakieru. Pozwala na skuteczne powstrzymanie matowienia lakieru w związku ze szkodliwym działaniem promieni UV. Dodatkowo chroni lakier na wypadek niewielkich uszkodzeń mechanicznych.