Potrzebowałam farby do jedwabnej tkaniny

Jestem artystką modową. Zajmuje się kreowaniem nowych trendów i tworzeniem własnych linii artystycznych. Wbrew pozorom nie jest to wcale łatwe zadanie. Muszę stale śledzić rynek modowy i wymyślać własne linie, które będą unikalne a zarazem wnikną w aktualną linię najważniejszych projektantów. Ostatnio przyszedł mi do głowy pewien pomysł z tkaninami jedwabnymi. Musiałam jednak najpierw sprawdzić czy ten pomysł ma sens i jest przyszłościowy.

Malowanie tkaniny jedwabnej farbą

farba w sprayu do tkanin jedwabnychWymyśliłam, że będę malować jedwabne tkaniny farbą do tkanin w unikalne wzory. Tkaniny będą ręcznie malowane, dlatego żaden wzór nie będzie się powtarzał. Byłam pewna, że przyciągnie to klientele, której zależy na unikalności wzorów. Będę mogła dawać gwarancję, że nikt nie będzie miał drugiego takiego samego ubrania. Dobrze wiedziałam, że najlepiej jest użyć do tego tkanin jedwabnych, ponieważ materiał ten łatwo wchłania farbę, a po wchłonięciu jest trwały i nie blaknie. Zakupiłam odpowiednią ilość materiału, musiałam tylko znaleźć farbę. Wpisałam w wyszukiwarkę internetową frazę: farba w sprayu do tkanin jedwabnych i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko znalazłam to co chciałam. Była to farba wysokiej jakości wykonana na bazie wody, która gwarantowała pełne pokrycie. Miała atest instytutu zdrowia, dlatego mogłam jej bezpiecznie używać do farbowania ubrań, które miały być zakładana na gołe ciało. Producent gwarantował wodoodporność farby, dlatego pomalowane ubranie można było bez przeszkód prać od razu po wyschnięciu farby. Farba była również odporna na promienie słoneczne, dlatego nawet podczas długiej eksploatacji kolory nie blakły. Wszystkie te cechy gwarantowały nie tylko wysoką jakość farby, ale także gwarancję wysokiej jakości ubrań. Postanowiłam zakupić farby i pomalować nimi pierwszą tkaninę. Kurier już dwa dni później doręczył mi przesyłkę i mogłam zabierać się do pracy. 

Forma sprayu ukazała się bardzo wygodna. Mogłam bez przeszkód nakładać farbę na duże powierzchnię oraz po zbliżeniu końcówki sprayu do materiału nanieść drobne wzorki i lekkie poprawki. Farby bardzo dobrze wchłonęły się w jedwabną tkaninę. Po wyschnięciu uprałam tkaninę i wysuszyłam na słońcu. Farby zachowały swój żywy kolor, byłam więc pewna, że były dobrej jakości. Mogłam więc zacząć masową produkcje.