Potrzebowałam porcelanowych naczyń do restauracji

Postanowiłam otworzyć swój własny lokal gastronomiczny. Inspiracją do jego założenia była moja babcia. Chciałam otworzyć lokal z tradycyjnym, wiejskim jedzeniem. Planowałam też stworzyć taką aranżację wnętrza, żeby pasowała do przyjętych przeze mnie założeń. A to oznaczało jedno. Musiałam podawać jedzenie w porcelanowych talerzach i filiżankach. Dobrze pamiętałam, że babcia podawała jedzenie tylko na takich naczyniach. Musiałam znaleźć tylko odpowiednią porcelanę do restauracji.

Gdzie znajdę porcelanowe naczynia do gastronomi?

porcelana do gastronomiiByła mi potrzebna specjalna porcelana do gastronomii. Zależało mi na tym, aby porcelana była wytrzymała i trwała. W końcu miała być bardzo mocno eksploatowana w moim lokalu gastronomicznym. Nie bez znaczenia był także fakt, że taką gastronomiczną porcelanę można było myć i suszyć w zmywarce. Nie wyobrażałam sobie, że pracownicy musieli myć ręcznie każdy talerz. Musiałabym zatrudnić wtedy osobną osobę do sprzątania. Odpowiednią dla siebie porcelanę znalazłam w hurtowni gastronomicznej. Można tam było kupić porcelanę na sztuki albo całe gastronomiczne komplety. Zdecydowałam się wybrać wysokojakościową ręcznie malowaną porcelanę. Właśnie taką miała moja babcia. Była to prawdziwa, klasyczna porcelana, a nie masówka produkowana w fabrykach na szeroką skalę. Nic dziwnego, że na wszystkie wybrane przeze mnie naczynia była dostępna przynajmniej pięcioletnia gwarancja. Producent wybranej przeze mnie zastawy kuchennej zapewniał, że jego wyroby są trwałe i wytrzymałe, a także odporne na czynniki zewnętrzne. Wybrałam kilka dużych gastronomicznych porcelanowych zestawów i kompletów. Przed otworzeniem lokalu wyparzyłam je i od razu zaczęłam używać. Byłam bardzo zadowolona z zakupionej przeze mnie porcelany. Okazała się ona bardzo dobrym wyrobem. Byłam bardzo zadowolona z jej użytkowania.

Zakupiona przeze mnie porcelana okazała się bardzo wytrzymała i odporna. Nie rysowała się w odróżnieniu od różnych tańszych niby porcelanowych wyborów. Farba, którą była pomalowana również była bardzo dobrej jakości i nie bladła ani nie zmywała się pod wpływem mycia i suszenia w zmywarce. Na pewno warto było zapłacić więcej za profesjonalną gastronomiczną porcelanę. Dzięki temu zakupione wtedy komplety służą mi po dziś dzień.