Potrzebowałem drugiego komputera do streamowania

 

Od kilku lat dzielę się swoją rozgrywką w różne gry komputerowe z moimi widzami za pomocą transmisji na żywo. Jest to spełnienie moich marzeń. Mogę robić to co kocham i się z tego utrzymywać a dodatkowo zapewniać rozrywkę setkom osób. Lata lecą i zacząłem zauważać, że mój komputer powoli zaczyna nie wyrabiać w najnowszych tytułach.

Poszukiwania drugiego komputera do streamowania

drugi komputer do streamowaniaJako iż nie chciałem zawieść swojej widowni, a sam chciałem mieć płynną rozgrywkę w każdy tytuł musiałem coś na to szybko zaradzić. Po przejrzeniu kilku forów dla streamerów uznałem, że najlepszym rozwiązaniem na długi czas będzie kupno drugiego komputera, którego zadaniem będzie tylko i wyłącznie transmisja gry na żywo. Z racji tego, że nie chciałem wyrzucić pieniędzy w błoto i kupować zbędnych elementów do takiego dość specyficznego komputera postanowiłem poszukać więcej informacji w sieci. W wyszukiwarce wpisałem frazę – drugi komputer do streamowania. Wyskoczyło mi wiele odnośników do forów oraz osób prywatnych, którzy sprzedawali swoje stare komputery. Po przeczytaniu kilku postów, wiedziałem, że w takim komputerze najważniejszy jest procesor, najlepiej taki z zintegrowaną grafiką, co pozwoli zminimalizować koszt takiego komputera, ponieważ nie trzeba wydawać kolejnych kilkuset złotych na dedykowaną kartę graficzną. Jak już wiedziałem jak taki komputer ma wyglądać zacząłem szukać do niego części.

Całość nie zajęła mi długo, aby oszczędzić czas oczekiwania na komputer, zdecydowałem się, że sam go złożę. Zamówione podzespoły pojawiły się u mnie już następnego dnia, a ja ochoczo zabrałem się do montowania ich w całość. Jestem bardzo zadowolony z zakupu, dzięki odciążeniu mojego głównego komputera z nadawania na żywo każda gra działa bez żadnych zacięć.