Praktyczne włókniny dla rolników

 

Okres wiosny i lata to czas najbardziej intensywnych prac polowych. Poza żniwami odbywają się wtedy między innymi sianokosy. Sianokosy są niczym innym, jak zbiórką siana z łąk. Cały proces jest kilkustopniowy. Pierwszym z nich jest dokładne skoszenie łąki. Następnie trawa ścięta w ten sposób leży na łące dopóki nie stanie się całkowicie sucha. Następuje to w zależności od panującej pogody po około dwóch, a czasem trzech tygodniach. 

Zastosowanie nowoczesnej włókniny do okrywania siana

trwała włóknina do okrywania stogówW między czasie skoszoną trawę, która schnie na siano należy regularnie przewracać, aby szybciej odprowadzić wilgoć. Dzięki temu możliwe jest szybsze ułożenie siana w stogi. Po osuszeniu i ułożeniu siana w stogi warto jest je zabezpieczyć przed ewentualnymi deszczami. Do tego celu konieczne jest zastosowanie odpowiednich materiałów. Najlepsze są takie, które pozwalają na odprowadzenie wody i wilgoci z zewnątrz. Przydatne mogą okazać się tutaj różne rodzaje włóknin, albo też specjalne folie do siana. W ten sposób możemy okryć skutecznie zebrane siano. Folia, czy też włóknina nie będzie bowiem przepuszczała wilgoci z zewnątrz, a jednocześnie dzięki swojej konstrukcji będzie odprowadzała jej nadmiar na zewnątrz. Tego rodzaju rozwiązanie wydaje się być wprost idealne. W ten sposób bardzo łatwo będzie można zabezpieczyć zebrane siano do czasu jego zwiezienia do stodoły. Warto jest jednak bardzo dokładnie sprawdzić trwałość materiału, który chcemy zakupić do tego celu. Jeśli chodzi o materiał taki jak trwała włóknina do okrywania stogów możemy bez trudu nabyć go w różnych miejscach. Warto jest jednak korzystać z możliwości jego zakupu w sprawdzonych sklepach oraz hurtowniach. Pozwoli nam to na uniknięcie zakupu materiału, który nie będzie spełniał swojej funkcji. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia oszczędności danych środków pieniężnych, które mamy zamiar przeznaczyć na ten cel.

Wartą uwagi kwestią jest wybór odpowiedniego rozmiaru włókniny. Co prawda są one produkowane z myślą o okrywaniu stogów siana, jednak producenci posiadają co do zasady co najmniej trzy różnego rozmiary płacht włókniny. Co do zasady większość osób decyduje się na wybór tych największych z powodu, że mogą one być wykorzystywane wielokrotnie, a warto jest posiadać ich zapas.