Profesjonalna i rzetelna księgowość

W obecnych czasach prowadzenie firmy nie jest proste, zwłaszcza, że przepisy prawne bardzo szybko się zmieniają, wprowadzając niemałą dezorganizację. Jednak bez względu na wszystko, potrzebny będzie dobry księgowy, który będzie w stanie prowadzić rachunki firmy w każdej sytuacji i to zawsze zgodnie z obowiązującymi przepisami i ustawami.

Kiedy biura rachunkowe są pomocne?

rzetelne biuro rachunkowe - mokotówNa rynku działa przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy biur rachunkowych, które przede wszystkim obsługują małe i średnie przedsiębiorstwa. Ich klientami są również spółki, ale w przeważającej mniejszości, ponieważ ich złożona struktura organizacyjna i duża ilość działów zatrudniająca dziesiątki osób sprawia, że bardziej opłacalne staje się zatrudnienie swojego księgowego na miejscu. Małe i średnie firmy z uwagi na koszty z jakimi jest związane zatrudnienie nowego pracownika, bardzo często korzystają z usług księgowych, bo są znacznie tańsze. Jeżeli jest nam potrzebne w Warszawie rzetelne biuro rachunkowe – Mokotów jest dzielnicą, w której znajdziemy ich przynajmniej kilka. Duże biura zatrudniają co najmniej po kilku głównych księgowych, który przede wszystkim odpowiadają za prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz pełnych ksiąg rachunkowych dla spółek. Ponadto mogą prowadzić ryczałt czy kartę podatkową dla małych firm. Od spraw kadrowych, przeważnie biura mają swoich specjalistów, którzy zajmują się sporządzaniem listy płac, kompletują teczki pracowników czy wystawiają odpowiednie druki i zaświadczenia dla pracowników i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Starając się sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów, wiele biur rachunkowych zatrudnia doradców, którzy odpowiadają za optymalizację podatków w firmach. Wszystkie usługi są świadczone w ramach jednego abonamentu.

Główną zaletą usług księgowych świadczonych przez biura rachunkowe jest ich kompleksowy charakter. Nie tylko sama księgowość, ale również kadry, płace i doradztwo. Za obsługę księgową przedsiębiorcy płacą stały abonament, którego wysokość jest indywidualnie ustalana dla każdego z nich. Zależy ona przede wszystkim od rodzaju i wielkości działalności, ilości generowanych dokumentów w ciągu miesiąca i ewentualnej wielkości zatrudnienia.