Profesjonalna korekta powłoki lakierniczej

Samochody bardzo szybko tracą na swojej wartości, ponieważ są poddawane każdego dnia systematycznym obciążeniom, a także negatywnym czynnikom. Nie mniej jednak każdy właściciel dba o swój pojazd najlepiej jak potrafi.

Po co wykonywać korektę lakieru?

korekta lakieru gdańskPowłoka lakiernicza samochodu jest jak nasza skóra. Jeżeli nie będzie odpowiednio zabezpieczana, to w szybkim czasie pogorszy się jej stan. Na lakier każdego dnia negatywnie oddziałuje promieniowanie ultrafioletowe, deszcz, śnieg, mróz czy nawet grad. Do tego dochodzą działania mechaniczne takie jak piasek uderzający w karoserię w trakcie jazdy czy gałęzie drzew ocierające o auto, których nie zawsze da się uniknąć. W wyniku tego lakier traci swoją trwałość, pojawiają się zarysowania, odpryski, a nawet uszkodzenia. Jeszcze do niedawna jedynym sposobem było ponowne malowanie samochodu, które jest kosztownym zabiegiem. Znacznie tańsza jest korekta lakieru Gdańsk jest miastem, w których wykonamy taką usługę w kilku salonach. Jest to dość spektakularna usługa, ponieważ po jej wykonania samochód wygląda jakby dopiero wyjechał z salonu. Bez wątpienia renowacja lakieru jest najtańszą i najskuteczniejszą metodą na  naprawienie wszelkich uszkodzeń na powłoce lakierniczej. Przebieg usługi jest kilku etapowy i zaczyna się od dokładnego wyczyszczenia lakieru, a następnie odtłuszczenia. Na jego powierzchni jest rozprowadzany odpowiedni preparat i następuje polerowanie. Może się ono odbywać ręcznie lub przy pomocy specjalnego urządzenia.

W efekcie wykonanej korekty lakieru, karoseria nabiera szklistego blasku, głębi i nasycenia koloru oraz posiada równomierne, lustrzane odbicie światła. Dzięki temu zabiegowi wartość auta znacząco podskoczy, co jest istotne przy ewentualnej sprzedaży samochodu.