Prowadzenie stron twojej firmy

Kiedy zakłada się coś własnego, swoją własną firmę, własną działalność, zaczyna się rozumieć, jak kluczowym aspektem jest reklama, dobry pijar. To naprawdę może zmienić dosłownie wszystko i zupełnie odwrócić los firmy, w obie strony – i w taki sposób, by firma upadła, i w taki, by prężnie poszła naprzód. Ja oczywiście chciałam tego drugiego – jak każdy przedsiębiorca. Nie mogłam narzekać na ilość klientów, chciałam do siebie jednak przyciągnąć profesjonalnych, najlepszych pracowników. 

Profesjonalna obsługa firmowych social media 

strona linkedin - konto firmoweA żeby zrobić coś takiego, trzeba nie tylko być dobrze zarabiającą firmą, ale także dać takim pracownikom perspektywy – i to nie tylko na rozwój, ale i na pewnego rodzaju prestiż. To oczywiście nierozłącznie połączone jest z wizerunkiem firmy, jej popularnością i tym, by można było powiedzieć z dumą „ja pracowałem właśnie tam” i wszyscy dookoła, znający się na branży, byli naprawdę pod wrażeniem. Jednym z elementów takiego pijaru jest strona linkedin – konto firmowe na nie naprawdę wiele może powiedzieć potencjalnym pracownikom. A coraz więcej osób skupia się na sieci kontaktów, polecając sobie nie tylko dobrych pracowników, ale i dobre, rzetelne firmy, w których i wypłata, i atmosfera, i możliwości rozwoju się zgadzają. Dlatego postawiłam na agencję zajmującą się prowadzeniem w ogóle social media, by umieli wypromować moją markę, opowiedzieć o jej historii, ale właśnie z korzyścią dla rekrutacji coraz to lepszych, zaangażowanych i ambitnych pracowników, którzy słysząc o mojej firmie po prostu chcieliby być jej częścią. Nie chciałam jednak zawierzać byle komu, dlatego skupiłam się na polecanych agencjach – a taki naprawdę polecanych nie ma od razu tak wiele. Trzeba przeszukać Internet i uważnie czytać opinie. To bardzo ważne. Dobrze jest też zasięgnąć rady u innych znanych sobie przedsiębiorców. Ja zrobiłam właśnie w ten sposób – w Internecie wybrałam najlepsze moim zdaniem agencje, a potem o nie pytałam moich znajomych. 

W ten sposób udało mi się wybrać tą jedną, w mojej i moich zaufanych znajomych, którzy również mają swoje firmy, opinii – najlepszą. I nie pożałowałam takich przygotować i czasu poświęconego na te poszukiwania, analizowanie i potwierdzanie swoich przypuszczeń. Agencja okazała się nie tylko wypełniona ludźmi z pasją, ale i ludźmi po prostu znającymi się na temacie.