Przyjemny w dotyku jedwab

Gdy zastanawiamy się nad najlepszymi rodzajami tkanin na pewno wpierw myślimy o wełnie, lnie albo tańszej bawełnie. Bardzo często jednak zapominamy o jedwabiu, który wydaje się delikatny i wątły do codziennego ubierania. Oczywiście, źle pielęgnowany jedwab nie będzie długotrwałym materiałem, jednak to intrygująca opcja.

Cechy charakterystyczne jedwabiu

dzianina jedwabnaPrzy wyższej jakości materiałach bardzo często obawiamy się inwestować swoje fundusze, ponieważ boimy się, iż bardzo szybko daną rzecz zniszczymy. Jak się jednak okazuje niejednokrotnie pielęgnacja takiego materiału jest stosunkowo prosta, a przy tym takie rzeczy mogą nam wystarczyć na wiele sezonów. Jedna z bardziej ciekawych opcji jest dzianina jedwabna, która jest delikatna w dotyku i opływa ciało. Wydawałoby się, że jest przez to bardzo łatwa do zniszczenia. to mylne wrażenie, gdyż jest on całkiem wytrzymały. Należy jednak mieć na uwadze to, że pierzemy go w niskiej temperaturze albo ręcznie, a przy tym nie wyżymamy. Suszenie może odbywać się w formie wiszącej, gdyż nie powinien się rozciągnąć. Jedwab jednak suszymy w pomieszczeniu, ponieważ słońce sprawia, iż płowieje. Mimo to materiał, który latem ochładza ciało, a zimą utrzymuje ciepło. Przy tym doskonale odprowadza wilgoć oraz pozwala na doskonałą cyrkulację powietrza, przez co nie odczuwamy potu na skórze. Warto zainwestować w ponadczasowe fasony do szafy, które przydadzą się na wiele okazji.

Jeżeli myślimy o jedwabiu jako o tkaninie wrażliwej na wiele czynników to jednocześnie mamy rację oraz jej nie mamy. Jedwab najbardziej podatny jest na uszkodzenia, gdy jest mokry. W postaci suchej musimy uważać jedynie, aby nie pozostawiać go na wiele godzin na słońcu, ponieważ wtedy płowieje. Poza tym jest to ciekawy wybór.