Rekomendowane i dobre restauracje w Kudowie

Na terenie Dolnego Śląska jest wiele urokliwych i malowniczych w miejscowości, które stanowią świetne miejsce do spędzenia wolnego czasu i rekreacji. Wśród najbardziej popularnych i znanych jest przede wszystkim Kudowa Zdrój, będąca wieloletnim uzdrowiskiem. Walory klimatyczne oraz położenie terenu sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi oraz rekonwalescencji. Miejsca już od ponad dwóch wieków jest jednym z najlepszych uzdrowisk charakteryzujących się dobrymi warunkami klimatycznymi i pięknym położeniem. W Kudowie najbardziej popularnym miejscem jest Park Zdrojowy z Pijalnią Wód Mineralnych, na terenie którego znajduje się najstarszy i wciąż funkcjonujący kurort odrestaurowany na początku XX wieku. Wciąż gości wielu kuracjuszy korzystających z zdrowotnego działania powietrza i wód mineralnych.

Regionalne potrawy w restauracjach w Kudowie

dobra restauracja - kudowaPark zajmuje bardzo duży teren, jest niezwykle zadbanym i atrakcyjnym elementem Kudowy. Sama miejscowość położona jest na niewielkiej wysokości i otoczona jest pasmami górskimi, przez które ciągną się liczne szlaki zachęcają do pieszych wędrówek i pokonywania kolejnych szczytów.W Kudowie znajduje się również wiele hoteli, pensjonatów oraz prywatnych kwater i gospodarstw agroturystycznych, w których można wynająć pokoje o zróżnicowanym standardzie. Noclegi zapewniają świetną bazę wypadową do zwiedzania regionu Kotliny Kłodzkiej oraz Gór Stołowych. Na szlakach znajduje się wiele schronisk, starych kapliczek oraz ludowych rzeźb wykonanych przez miejscowych artystów rzemiosła. Dzika i nieujarzmiona przyroda zapewnia niesamowite wrażenia i doznania. W miejscowości znajduje się również mnóstwo punktów gastronomicznych, w których można skosztować miejscowych potraw i lokalnych ekologicznych produktów. Po wielogodzinnych zmaganiach i aktywności fizycznej idealnym zakończenie dnia jest smaczny posiłek i dobra restauracja – Kudowa zapewnia smakoszom wykwintne i wyszukane potrawy i trunki pochodzące z kuchni polskiej i czeskiej. Można skosztować tradycyjnych potraw i zasmakować lokalnych produktów. W centrum miasta oraz na obrzeżach restauracje i bary oferują świeże pstrągi, sery oraz smakołyki kuchni czeskiej w bardzo atrakcyjnych cenach.

Kudowa słynie z niesłychanej gościnności lokalnej ludności, która organizuje liczne spotkania tematyczne w różnych klubach i kołach, umożliwia spotkanie z lokalnymi twórcami i rzemieślnikami, a także zapoznanie z bogatą historią oraz tradycją regionu. Jest niebywale atrakcyjnym regionem turystycznym, bogatym w wiele atrakcji dostępnych przez cały rok, bez względu na zainteresowania i wiek. Umożliwia spędzenie wolnego czasu w pięknych okolicznościach przyrody, w niebywale korzystnym klimacie oraz w komfortowych i zróżnicowanych warunkach noclegowych.