Restrukturyzacja zadłużenia przedsiębiorstwa

Problem zadłużenia dotyka coraz większej ilości przedsiębiorców w kraju. Jedynym mądrym wyjściem z tego typu sytuacji jest wdrożenie w życie planu działania, który pozwoli firmie stanąć na nogi. W wielu wypadkach konieczne będzie wdrażanie planów restrukturyzacyjnych, które mogą stanowić jedyny ratunek dla zadłużonej firmy. Pomagają w tym mecenasi z kancelarii prawniczych, świadczący usługi dla małych i dużych firm.

Plan restrukturyzacyjny dla firmy

restrukturyzacja zadłużenia firmyDzięki sięgnięciu po pomoc i skorzystaniu z wiedzy i doświadczenia prawników możliwe jest rozpoczęcie procesu bezproblemowego wychodzenia na prostą przez przedsiębiorcę. Restrukturyzacja zadłużenia firmy jest elementem procesu, który ma wpływ na ugodowe negocjowanie z wierzycielami. Przekazując swoją sprawę w odpowiednie ręce, możliwe jest osiągnięcie kompromisu, i rozpoczęcie planu spłaty, dzięki któremu możliwe stanie się spłacenie należności w dogodnych dla przedsiębiorcy ratach. Aby mogło być to możliwe, z każdym z wierzycieli zawiera się umowę ratalną. Nie w każdym przypadku konieczne stanie się spłacenie całej należności. W wielu wypadkach prawnicy są w stanie wynegocjować umorzenia i redukcje zadłużenia, co w znacznej mierze może zmniejszyć całkowite zadłużenie o kilkadziesiąt procent. Skutecznie przygotowane postępowanie restrukturyzacyjne jest podstawa do uniknięcia problemów dłużnika ciągnącymi się egzekucjami komorniczymi.

Aby rozpocząć współprace z kancelarią prawniczą, często wystarczy wypełnienie formularza na stronie. Skontaktuje się z nami wtedy osoba, odpowiedzialna za sporządzanie umowy współpracy. Wiele kancelarii oferuje także możliwość współpracy zdalnej, a także wideokonferencji, na których ustalane są szczegóły współpracy oraz podejmowane dalsze decyzje.