Robienie bezpiecznych badań nieniszczących materiałów

 

Produkując wiele różnych i czasami bardziej czasami mniej skomplikowanych maszyn, które mają być w pełni funkcjonalne w z góry określonych sytuacjach i celach, trzeba być pewnym, że wydajemy całkowicie skończony produkt, zdolny poradzić sobie z zadaniami wynikającymi ze swojego zastosowania. W tym celu nie tylko musimy jako pracownicy mieć pewność, że wszystko zrobiliśmy dobrze, ale też potrzebne jest wykonanie badań, które wszelkie wątpliwości pomogą ostatecznie rozwiać.

Zamówienie w pełni bezpiecznego badania nieniszczącego

bezpieczne badania nieniszcząceKiedy byłem mniej doświadczonym pracownikiem, takie badania przeprowadzone później, to znaczy już po tym, jak stworzony został dany produkt czy maszyna, traktowałem trochę złośliwie. Bo to trochę wyglądało, jakby nie do końca ufało się pracy wykonanej przez nas. Ale gdy się okazało, że czasami nawet gdy mieliśmy całkowitą pewność, że wszystko wykonaliśmy dobrze, to może zdarzyć się, że maszyna nie spełnia jakichś wymogów, przez które mogłaby się później wydarzyć tragedia. Dlatego też teraz podchodzę do tego zupełnie inaczej. Za każdym razem, gdy kierownictwo ogłasza, że tego i tego dnia będą wykonywane bezpieczne badania nieniszczące, to jestem zawsze do dyspozycji w przypadku, gdyby potrzebowano mnie. Poza tym, zawsze jestem ciekawe, jakie będą wyniki. To jest bowiem etap, gdy dowiadujemy się, czy np. dane materiały, z których wykonany jest dany produkt, są wystarczająco wytrzymałe do tego, by dobrze funkcjonować w z góry określonych warunkach. No i takie badanie musi być wykonane w sposób bezpieczny, bez ryzykowania zniszczenia dobrze funkcjonującej maszyny, która właściwie powinna być już gotowa do pracy. Ale bez upewnienia się, że to co niewidoczne gołym okiem spełnia odpowiednie wymogi, pełnej pewności mieć nie można.

Wszystkie badania wykonywane na potrzeby naszej firmy traktuję bardzo poważnie. Zawsze proszę o wgląd w wyniki zaprezentowane przez zespoły badawcze, bo chcę mieć pewność, że wszystko, do czego dokładam rękę w trakcie procesu produkcyjnego, trafi do klientów jako bezpieczny sprzęt, który nie będzie stwarzał żadnego zagrożenia i będzie zgodnie z zamierzeniami wykonywał swoje zadania. To kluczowy moment, bez którego nie możemy uznać, że zakończyliśmy pracę nad daną rzeczą.