Rusztowania do pracy na dużej wysokości

Nie wszystkie rodzaje rusztowań nadawały się do użycia podczas pracy na elewacji i wykańczaniu dużego wieżowca mieszkalnego. Stalowe konstrukcje, które używane były przez naszą załogę dotychczasowo były do takich zadań całkowicie nieprzydatne, gdyż na takich wysokościach okazały się niestabilne i niewygodne, a ich postawienie wymagało niemało wysiłku, zwłaszcza na wyższych kondygnacjach. Zamiast utrudniać sobie pracę, zdecydowaliśmy więc wprowadzić do inwentarza firmy nowy rodzaj rusztowań.

Szerokie rusztowania do pracy na elewacjach

rusztowania plettac w atrakcyjnej cenieW sprzedaży znaleźliśmy wiele różnych odmian rusztowań, przeznaczonych zarówno do ogólnych prac, jak i do konkretnych zadań. Najbardziej zależało nam jednak na rusztowaniach wysokościowych, przeznaczonych właśnie do zadań wykonywanych na elewacjach zewnętrznych wysokich budynków. Koledzy z innych firm najczęściej polecali nam rusztowania od Plettac, dostosowane do prac wysokościowych konstrukcje, które wedle opinii znacznie przewyższały trwałością i wygodą użycia każdy standardowy system rusztowania. Sklep budowlany w którym zwykle zaopatrywaliśmy się w wyposażenie miał na stanie rusztowania Plettac w atrakcyjnej cenie, więc mogliśmy od razu przetestować ową konstrukcję i sprawdzić jej przydatność. Owe rusztowanie było bardzo nowoczesne, i w przeciwieństwie do stalowych rusztowań segmentowych mogło być złożone do transportu i regulowane po jego rozłożeniu na miejscu pracy. Części rusztowania mogą być również dowolnie łączone z innymi segmentami, utrzymanymi w tym samym standardzie, i są zazwyczaj całkowicie zgodne ze szkieletami innych rusztowań. Ich największą zaletą jest jednak stabilność konstrukcji, która utrzymywana jest na podstawie dwukrotnie szerszej niż podesty, utrzymującej całość rusztowania w pionie nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach pogodowych.

Szkielet rusztowania przystosowany jest do dużego obciążenia, a segmenty są dodatkowo wzmocnione za pomocą stalowych rur, zapobiegających możliwości wypaczenia konstrukcji pod obciążeniem. Jest to bardzo nowoczesne rusztowanie, a jego użycie jest znacznie wygodniejsze niż wykorzystywanie standardowego stalowego systemu rusztowania, gdyż w jego skład wchodzą również regulowane drabiny i schody, oraz barierki bezpieczeństwa.