Sięgamy po napoje ekologiczne

Większość osób w sezonie letnim zauważa u siebie zmniejszony apetyt, szczególnie w upalne dni. W momencie, kiedy jest gorąco, odczuwamy zamiast tego zwiększone pragnienie będące efektem utraty wody z organizmy. Oprócz dostarczania wód mineralnych, warto wprowadzić do diety napoje o wyższym poziomie energetycznym i odżywczym, jak na przykład soki czy napoje owocowe. Jednak jakie wybierać?

Zalety naturalnych napojów ekologicznych

oryginalne napoje ekologiczneNapoje i soki owocowe są bogatym źródłem witamin, antyoksydantów, związków mineralnych, jak również innych składników. Dodatkowo przyspieszają wydzielanie enzymów, co powoduje poprawę trawienia. Mogą być również doskonałym zastrzykiem energii dzięki zawartości naturalnych cukrów prostych. Dodatkowo w sposób pozytywny wpływają na układ odpornościowy, przeciwdziałają starzeniu, jak i mogą wspomagać odchudzanie. Warto wybierać wyłącznie oryginalne napoje ekologiczne. Wśród wielu konsumentów dominuje błędne przekonanie, iż wszystkie napoje w kartonach o smaku owocowym są w 100 procentach naturalnymi sokami. W rzeczywistości jest całkiem inaczej. Dostępne są zarówno wody smakowe uzupełnione cukrem, soki zagęszczone, nektary owocowe, napoje z syropu glukozowo-fruktozowego i wiele innych. Podczas wyboru należ dokładnie zapoznać się z wartościami odżywczymi, jak i składem. Prawdziwy sok powinien zawierać wyłącznie wsad owocowy, a w procesie produkcji dopuszczalna jest pasteryzacja. W tym wypadku zabronione jest stosowanie sztucznych barwników, substancji poprawiających smak, konserwantów, cukru czy innych substancji słodzących. Dobrym wyborem są soki bezpośrednio tłoczone, które nie powstają z koncentratu, a jedynie są produkowane z surowego soku i schładzane. Termin spożycia takich produktów jest krótki, o ile nie są poddane pasteryzacji. Sięgając po napoje ekologiczne, warto również zwrócić uwagę na fakt, czy pochodzą owoce z naturalnych upraw, co będzie przekładało się na jakość owoców.

Reasumując, jeżeli zależy nam na tym, aby odżywiać się zdrowo, powinniśmy wziąć pod uwagę możliwość korzystania z nawadniania organizmu napojami ekologicznymi. Będą one znacznie lepszym wyborem, niż dyskontowe napoje, w których składzie znajdziemy przede wszystkim wodę, barwniki, konserwanty czy sztuczne słodziki.