Sprawdzone kasy fiskalne

Każdą działalność trzeba prowadzić zgodnie z określonymi zasadami. Najczęściej są wybierane profile handlowe lub usługowe, gdyż są stosunkowo proste. Nie mniej jednak trzeba dobrze znać przepisy, aby móc się swobodnie poruszać i potrafić odnaleźć w każdej sytuacji.

Kiedy konieczne są kasy fiskalne?

niezawodna tania kasa fiskalna onlinePrzeważnie większości osobom, kasa fiskalna się kojarzy ze sprzedaż w sklepie, gdyż każdy robiąc zakupy, otrzymuje potwierdzenie transakcji w postaci paragonu. Nie mniej jednak tu nie kończy się zastosowanie kasy, ponieważ jest ona niezbędna także w firmie usługowej, takiej jak warsztat samochodowych, zakład fryzjerski, biuro księgowe czy salon kosmetyczny. Posiadanie kasy fiskalnej jest normowane prawem, dlatego też firmy handlowe i usługowe, nie mogą prowadzić sprzedaży bez rejestracji jej na kasie. Oczywiście są wyjątki, ale dotyczą one firm, które działają wyłącznie w internecie i nie przyjmują gotówki jako formy zapłaty lub też ich ich mroczne przychody nie przekraczają dwudziestu tysięcy złotych. Nie mniej jednak trzeba rozgraniczyć dwa rodzaje kas, które mogą nabywać przedsiębiorcy. Pierwszy typ to kasa standardowa, którą może mieć nawet około sześćdziesięciu procent przedsiębiorców oraz niezawodna tania kasa fiskalna online, której obowiązek posiadania ustala ustawodawca. Z wyglądu kasa ta wygląda tak samo jak pozostałe modele, ale ma jeden znaczący szczegół i jest nim specjalny moduł do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas. Pod względem funkcjonalności, kasy online niczym się nie różnią od zwykłych modeli, czyli umożliwiają generowanie raportów fiskalnych i niefiskalnych, zestawień sprzedażowych, zapisywana transakcji i wszelkich operacji w pamięci urządzenia, a także naliczania najróżniejszych rabatów i promocji. Najtańsze modele kas mają ceny zaczynające się już od niecałych dziewięciuset złotych i są wystarczalne w małych firmach.

Przed zakupem kasy, należy dobrze się przyjrzeć jej parametrom, ponieważ bywają one zupełnie różne, co oczywiście przekłada się na jakość pracy i jej przydatność .Ponadto  kasa powinna działać przynajmniej kilkanaście lat, w trakcie, których trzeba jej zapewnić regularne przeglądy techniczne przynajmniej co cztery lata oraz przeprowadzać konieczne naprawy serwisowe.