Sprawdzony auto detailing

Samochód to powód do dumy dla niejednego kierowcy, ponieważ kosztował nie mało i świetnie się prezentuje pomimo częstego użytkowania. Jednak to nie zasługa luksusowej marki czy dobrego jakościowo lakieru. Przeważnie za takim stanem stoi ciężka praca ludzkich rąk specjalistów, którzy o pielęgnacji samochodu wiedzą wszystko.

Czy car detailing jest bezpieczny?

auto detailing - katowicePowłokę lakieru na samochodzie można porównać do ludzkiej skóry. Jeżeli nie będzie odpowiednio pielęgnowana i zabezpieczana, to stanie się matowa i zacznie odpryskiwać. Dlatego też konieczne jest choć raz na czas zastosować zalecane zabiegi pielęgnacyjne dla pojazdów, gdy to przedłuża trwałość lakieru, ale także chroni go przed korozją. Możemy samodzielnie wykonać kilka zabiegów, ale możemy także zlecić je specjalistom. Najlepszą usługą będzie auto detailing – Katowice są miastem, gdzie działa kilka salonów świadczących takie usługi. Moda na detailing przyszła do nas kilka lat temu z Wielkiej Brytanii i od tej pory systematycznie zyskuje nowych fanów. Przede wszystkim polega on na kompleksowym czyszczeniu, polerowaniu, konserwacji, a także zabezpieczaniu powłoki lakierniczej oraz wnętrza pojazdu. Zabiegi są wykonywane w profesjonalny sposób z wykorzystaniem najlepszych kosmetyków samochodowych. Dzięki temu efekt końcowy jest w stanie zaskoczyć niejednego kierowcę. Auta po takich zabiegach odzyskują swój dawny, salonowy wygląd bez konieczności ponownego lakierowania. W ramach car detailingu kierowcy mogą liczyć na zabezpieczenie lakieru specjalną powłoką ceramiczną, która stanowi idealną ochronę przed uszkodzeniami, a także nadanie niesamowity połysk utrzymujący się przez wiele tygodni. Można zabezpieczyć karoserię specjalną folią bezbarwną, która chroni lakier przed blaknięciem i odpryskami. Jednak najlepsze efekty daje renowacja lakieru specjalnymi preparatami.

Oddając samochód do warsztatu, który zajmuje się car detailingiem możemy być spokojni o jego stan, gdyż zajmą się nim najlepsi fachowcy. Przede wszystkim korzystają z niego właściciele luksusowych samochodów, ale każdy samochód jest mile widziany, ponieważ z każdego można wydobyć to co najlepsze. Nawet stary i zaniedbany lakier może odzyskać dawny blask. Wystarczy odpowiednio o niego zadbać i go zabezpieczyć.