Szukanie miejsca do strzyżenia psów

Mieszkam obok mojej przyjaciółki. Razem posiadamy po dwa pieski. Bardzo lubimy te zwierzęta, a planujemy jeszcze przygarnąć po jednym kocie. Każdy z naszych pupili ma długą sierść, która w okresie zimowym daje zwierzakom ciepło, ale w okresie letnim jest uporczywa. Dość często musiałyśmy im tą sierść obcinać, co niekoniecznie dobrze nam wychodziło. Postanowiłyśmy więc wybrać się do salonu strzyżenia psów.

Znalezienie miejsca strzyżenia psów

profesjonalne strzyżenie psów - warszawaNie jest oczywiście łatwo znaleźć dobre miejsce na strzyżenie psów. Zdajemy sobie sprawę, że przekażemy zwierzęta całkiem obcym osobom, co niekoniecznie może być dobrym rozwiązaniem. Psy mogą nie mieć zaufania do obcych i mogą się dziwnie, a nawet agresywnie zachowywać. Tego obawiamy się najbardziej. Przeglądałam ostatnio gazetę i tam pojawiło się ogłoszenie: profesjonalne strzyżenie psów – warszawa, pomyślałam, że to idealne miejsce dla nas. Reklama była ciekawa. Zadzwoniłyśmy więc następnego dnia do tego salonu. Tam wszystko nam wyjaśniono. Mianowicie powiedziano nam, że pieski są tam bardzo dobrze traktowane i nie boją się zabiegu strzyżenia. Zabieg ten jest wykonywany tradycyjną metodą, to znaczy sierść obcinana jest nożyczkami. Na specjalne życzenie klienta można prosić o ostrzyżenie golarką, odpowiednio do tego przystosowaną. Następnego dnia umówiłyśmy się na strzyżenie. Pojechałyśmy i byłyśmy zdumione, ponieważ pieski czekające w poczekalni były bardzo spokojne. Dostały karmę i wodę do popicia. Nasze też były tak ugoszczone. Gdy tylko weszłyśmy do pokoju, to Pani zajmująca się strzyżeniem wzięła każdego z naszych piesków i profesjonalnie się nimi zajęła. Byłam tym faktem bardzo zaciekawiona. Nigdy nasze pieski nie były tak spokojne, jak teraz. Grzecznie wchodziły na stół, a Pani profesjonalnie je ostrzygła. Na koniec dostały gryzak w postaci kostki.

Jak się okazało można znaleźć odpowiednie miejsce do strzyżenia piesków. Nie trzeba tego robić w domu, tym bardziej, że my robiłyśmy to trochę nieumiejętnie. Z tego względu pieski czuły się nieswojo i były nerwowe. W okresie letnim będziemy często odwiedzać to miejsce. Dla naszych pupili będzie to przemiły zabieg, po którym poczują ulgę, ponieważ nie będą musiały już grzać się pod tą długą sierścią, co z pewnością było trudne. Jesteśmy z koleżanką bardzo zadowolone z zabiegu.