Szybki recykling pojazdów

Żyjemy w czasach, kiedy znaczna część społeczeństwa posiada własny samochód, którego używa prywatnie lub też zawodowo. Jak wiadomo im więcej się korzysta z pojazdu, tym szybciej ulega usterkom. Dlatego też stare pojazdy często są nazywane workiem bez dna, bo można do nich stale dokładać środki, a one wciąż się będą psuły.

Gdzie można oddać auto do recyklingu?

recykling aut w poznaniuSamochody, które dopiero opuszczają salony motoryzacyjne mogą bez jakiejkolwiek usterki działać nawet przez kilka lat, czego nie można powiedzieć o pojazdach dziesięcio czy piętnastoletnie. Im starszy pojazd, tym mniej opłacalne są, ponieważ ich wartość rynkowa jest bardzo niska w porównaniu z nowym autem. Jeżeli samochody są sprawne, to przeważnie się je sprzedaje, ale kiedy ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia lub nawet są unieruchomione. Recykling aut w Poznaniu prowadzony jest na każdym złomowisku, ponieważ przyjmowane są na nie niemalże wszystkie pojazdy. Na miejscu są rozbierane na części, które nadają się jeszcze do odsprzedaży, a cała reszta trafia do utylizacji. Z tego względu na szrotach można nie tylko zostawiać wraki, ale również kupować używane części w dobrym stanie. Przeważnie są to elementy karoserii, fotele, szyby czy koła, które mają konkurencyjną cenę. W celu zostawienia samochodu na złomowisku, wystarczy posiadać dowód rejestracyjny i kartę pojazdu, jeżeli została ona wydana do niego. Każdy samochód jest ważony, w celu ustalenia czy jego waga zgadza się z normą określoną dla danego modelu. Jeżeli będzie ona zbyt niska, to właściciel musi dokonać dopłaty za każdy brakujący kilogram. Za złomowane pojazdy właściciele dostają od pięciuset do kilku tysięcy złotych, zatem są to bardzo niskie kwoty. Po dokonanym złomowaniu,  były właściciel otrzymuje zaświadczenie, z którym musi się udać do odpowiedniego urzędu w celu wyrejestrowania pojazdu.

Prędzej czy później niemalże każdy samochód trafi na złomowisko i będzie poddany recyklingowi. W każdym pojeździe znajdują się części, które nadają się do ponownego wykorzystania. Auta na szrot można samodzielnie dostarczyć jeżeli ich stan na to pozwala lub zlecić usługę odbioru, ponieważ każde złomowisko dysponuje lawetą do przewożenie pojazdów. Zezłomowanie samochodu zajmuje zaledwie kilka minut.