Trampolina do ćwiczeń

Trampoliny od kilku lat pojawiają się w ogrodach, na terenach rekreacyjnych i podwórkach. Nie są to już baseny ogrodowe czy huśtawki, ale trampoliny. Są one cennym katalizatorem zabawy dla młodszych i starszych i nadal podbijają serca i umysły zarówno dzieci, jak i dorosłych jako zabawka ogrodowa, na której można skakać i odbijać się (co dzieci uwielbiają najbardziej).

Korzyści ze skakania na trampolinie

trampolina do skakaniaZabawa i gra są głównymi celami trampolin, ale istnieje wiele innych korzyści ze skakania na trampolinie, które są doceniane przez użytkowników, którzy są nieco powyżej amatorów trampolinowych. I to nie tylko do użytku ogrodowego, ponieważ wraz z rosnącą popularnością trampolin rozwinął się również nowy kierunek, jumping fitness, w przedszkolach, parkach, a nawet w branży fitness. Zacznijmy od czegoś, co można poczuć od razu. Jest to rozładowanie energii i złych emocji. Jumping fun oznacza zdrową dawkę pozytywnej energii bez konieczności sięgania po niezdrowe substytuty, takie jak czekolada, dzięki silnemu uwalnianiu dopaminy i endorfin. Działa na umysł. Korzyści dla ciała płynące z zabawy na trampolinie są jeszcze większe. Skakanie ćwiczy całe ciało. Podczas skakania pracują nie tylko mięśnie nóg, ale także różne grupy mięśni (głębokie i powierzchowne), takie jak pośladki, mięśnie brzucha i ramion, co zwiększa wytrzymałość mięśniowo-szkieletową i elastyczność całego ciała. Rozrywkowa trampolina do skakania zapewnia także modelowanie sylwetki. Jest to również doskonałe ćwiczenie wspomagające motorykę, równowagę i koordynację.

Ćwiczenia fizyczne (zwłaszcza skakanie na trampolinie na świeżym powietrzu) dotleniają organizm, stymulują układ odpornościowy, zwiększają wydolność organizmu i poprawiają krążenie krwi (ważne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych). Skakanie na trampolinie poprawia też metabolizm i pomaga zrzucić zbędne kilogramy – w ciągu godziny można spalić nawet 1000 kalorii – pamiętaj, by zacząć od kilku minut skakania dziennie i stopniowo zwiększać wysiłek.