Ubezpieczenia dla grup w Gdańsku

Pracuję w prężnie rozwijającej się firmie w Gdańsku, ale w ostatnim czasie zaczynamy mieć problemy z pozyskiwaniem nowych pracowników, przez co nie możemy rosnąć w takim tempie, w jakim byśmy mogli. Szukając przyczyn takiego stanu rzeczy zaczęliśmy pytać potencjalnych kandydatów, czego im brakuje w naszej ofercie pracy i okazało się, że pracownicy oczekują obecnie nie tylko odpowiedniego wynagrodzenia, ale też różnego rodzaju benefitów, których my jak firma nie oferowaliśmy.

Grupowe ubezpieczenie na życie dla pracowników

najlepsze ubezpieczenie grupowe w gdańskuPo przeanalizowaniu informacji zwrotnej od kandydatów powołana została grupa robocza, która miała ustali jakie benefity mogłyby zostać wprowadzone w naszej firmie. Doszliśmy do wniosku, że kandydaci do pracy są najbardziej zdziwieni tym, że w naszej firmie nie działa jakiekolwiek ubezpieczenie dla pracowników, dlatego postanowiliśmy wdrożyć najlepsze ubezpieczenie grupowe w gdańsku i okolicach. W tym celu skontaktowaliśmy się z pośrednikiem ubezpieczeniowym obsługującym naszą firmę, który pomógł nam ustalić warunki brzegowe, które chcielibyśmy uzyskać i zwrócił się do największych ubezpieczycieli na polskim rynku z prośbą o przedstawienie ofert. Dzięki dofinansowaniu od pracodawcy udało nam się wynegocjować naprawdę świetne warunki. W efekcie starać naszego pośrednika wdrożyliśmy program grupowego ubezpieczenia na życie, w którym za 15 złotych pracownik zabezpieczyć swoją rodzinę na wysokie kwoty w razie swojej śmierci, a dodatkowo samemu otrzymać świadczenie pieniężne w przypadku urodzenia dziecka, złamania nogi, pobytu w szpitalu albo śmierci jego małżonka, dziecka, a nawet rodziców. Co więcej, możliwy był wybór jednego z dwóch wariantów, które przy tej samej cenie różniły się tym, że w jednym było świadczenie za urodzenie dziecka, a w drugim nie, dzięki czemu ten drugi wariant zapewniał jeszcze większe wypłaty!

Wprowadzenie ubezpieczenia dla pracowników poprawiło naszą sytuację i teraz znaczenie łatwiej jest nam pozyskiwać do pracy nowe osoby. Dużą zaletą jest możliwość wyboru wariantu, ponieważ nie każdy chce opłacać ubezpieczenie na wypadek urodzenia dziecka zwłaszcza w sytuacji, gdy ze względu na wiek nie może już ich mieć. Zarząd jest na tyle zadowolony z osiągniętego efektu, że już planuje wdrożenie kolejnych benefitów pracowniczych.