Wielorazowe pieluchy aio

Opieka nad noworodkiem czy niemowlakiem może sprawiać nieco kłopotu świeżo upieczonym rodzicom, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w karmieniu, przewijaniu czy kąpieli malucha. Jednak z czasem te czynności staną się niemalże automatycznie wykonywane. Wielu rodziców stosuje do przewijania dziecka jednorazowe pieluszki, ponieważ są praktyczne.

Jak wyglądają pieluszki aio?

aio pieluchy dla niemowlakaWygodnie jest przewinąć dziecko i wyrzucić pieluchę do kosza. Jednak trzeba pamiętać, że takie modele są wykonane ze sztucznych materiałów, które nie pozwalają skórze dziecka oddychać, czego wynikiem są odparzenia i podrażnienia. Znacznie lepsze są pieluszki wielorazowe, ponieważ są wykonane z bawełny i oddychających tkanin. W pierwszych miesiącach życia zmiana pieluszki następuje nawet co kilka godzin, zatem w ciągu doby sporo się ich zużywa. Jednak w przypadku wielorazowych pieluszek, do prania daję się głównie wkłady, a całą formowankę czyli majtusie pierze w razie potrzeby lub co kilka dni. Aio pieluchy dla niemowlaka są podzielone ze względu na wagę malucha, ponieważ mają różne rozmiary. W celu lepszego dopasowania pieluchy do wielkości dziecka, posiadają one w pasie zatrzaski, przez co pieluszka rośnie razem z maluchem. Mają one idealnie wykonany krój, który posiada praktyczne gumeczki zapobiegające przeciekaniu oraz specjalnie przygotowane wewnątrz miejsce na umieszczenie wkładu chłonnego. Zewnętrzna warstwa pieluszki jest wykonana z nieprzemakalnego materiału, natomiast wnętrze wyściela miękka włóknina bambusowa. Pieluszki aio mogą być stosowane już od pierwszych chwil życia dziecka, gdyż są bezpieczne i mają dopasowane rozmiary. Nie powodują odparzeń, bo pozwalają skórze oddychać, a do tego są tak samo chłonne jak jednorazowe pieluchy. Wkłady do nich stanowią pieluszki tetrowe, które można kupić w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt.

Jedyne co może być przez niektórych uznawane za wadę pieluszek wielorazowych, to ich cena. Jest ona znacznie wyższa od jednorazowych, ale za to maluch potrzebuje ich maksymalnie kilka sztuk. Ich użytkowanie liczone jest w miesiącach, zatem będą służyć na bardzo długo. W zależności od modelu i miejsca zakupu, pieluszki aio kupimy w cenie sześćdziesiąt – osiemdziesiąt złotych za sztukę, plus wkłady chłonne.