Wskazania do tomografii komputerowej

Na pewno każdy z nas chciałby być w pełni zdrowy. Jednak życie bywa dość nieprzewidywalne i zaskakujące w tej kwestii. Czasem idąc do lekarza, oczekujemy recepty na leki, dzięki którym poczujemy się lepiej. Zdarza się, że nie obejdzie się także bez wykonania poszczególnych badań, np. tomografii komputerowej. Co to za badanie?

Gdzie może zostać wykonana tomografia komputerowa?

pracownia tomografii komputerowejLekarz nierzadko kieruje pacjentów na przeróżne badania, dzięki którym może postawić trafną diagnozę. Jednym z niezwykle ważnych w medycynie badań jest tomografia komputerowa. Sprzęt wykorzystuje działanie promieniowania rentgenowskiego, co pozwala na zobrazowanie badanych narządów oraz tkanek. Badanie można wykonać tylko w specjalnie przygotowanym do tego pomieszczeniu. Oczywiście przyda się nowoczesna pracownia tomografii komputerowej, którą znajdziemy w wielu większych miastach. Powinna być ona wyposażona w niezbędny sprzęt. Warto wiedzieć, że wskazaniami do wykonania tomografii komputerowej jest podejrzenie nowotworu, krwawienia w czaszce czy wad wrodzonych ośrodkowego układu nerwowego. Ponadto, do pracowni należy udać się także przed planowanym zabiegiem operacyjnym, jednak o tym decyduje lekarz prowadzący. Trzeba wspomnieć, że badanie można wykonać również we własnym zakresie. Wówczas należy uiścić odpowiednią opłatę. Badanie jest w pełni bezpieczne. Ważne, aby nie zwlekać z jego wykonaniem.

Zdrowie powinno być dla nas najważniejsze. Zawsze musimy stosować się do zaleceń lekarza, jeśli chcemy powrócić do zdrowia. W niektórych przypadkach lekarz może skierować nas na badanie tomografii komputerowej. Wskazań do jej wykonania jest naprawdę dużo. Niemniej jednak, warto wybrać najlepszą pracownię, która wyposażona jest w dobry sprzęt. Badanie musi być wiarygodne.