Wskazania do zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego

Preparaty zawierające płytki krwi zawieszone w osoczu są często wykorzystywane w zabiegach medycyny estetycznej. Osocze bogatopłytkowe pobiera się z krwi obwodowej pacjenta. Zostaje ono odwirowane, co umożliwia wyodrębnienie składników morfotycznych. Uzyskany preparat wspomaga produkcję kolagenu, korzystnie wpływa na kondycję skóry, działa odmładzająco, regenerująco i ujędrniająco.

Wyjątkowe właściwości osocza bogatopłytkowego

bezpieczne osocze bogatopłytkowe w LegionowieUzyskane w ten sposób osocze bogatopłytkowe ma wszechstronne zastosowanie również w chirurgii szczękowo-twarzowej, ortopedii i innych gałęziach medycyny medycyny. Używa się go w przypadku różnych urazów. Przyspiesza regenerację ścięgien, sprawdza się w leczeniu problemów ze stawami. Często używają go lekarze u pacjentów cierpiących na choroby zwyrodnieniowe lub dolegliwości dotyczące narządu ruchu. Swoją popularność preparat ten zawdzięcza jednak głównie właściwościom odmładzającym. W wielu gabinetach medycyny estetycznej wykorzystywane jest bezpieczne osocze bogatopłytkowe W Legionowie używa się je do zabiegów na twarz i ciało. Stymuluje procesy naprawcze w komórkach, redukuje zmarszczki i cellulit, a także przyspiesza gojenie się ran. Jest skutecznym sposobem na spowolnienie procesu starzenia się skóry. Naturalny preparat krwiopochodny zawiera aktywne biologiczne płytki krwi. Należą do nich trombocyty i czynniki wzrostu. Dzięki jego wykorzystaniu można szybko i skutecznie poprawić kondycję skóry twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego stosowany jest także w przypadku problemów z nadmiernym wypadaniem włosów. Wzmacnia cebulki i pobudza ich wzrost. Preparat ten stosuje się w celu spłycenia rozstępów i blizn, rewitalizacji skóry, wzrostu liczby mieszków włosowych, zahamowania łysienia, ujednolicenia kolorytu skóry, a także redukcji stanów zapalnych.

Podczas zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego używa się cienkiej igły, która umożliwia wprowadzenie preparatu w odpowiednie miejsce. Dzięki tej wyjątkowej substancji można pobudzić naturalne procesy naprawcze naskórka. Na zabieg mogą zdecydować się osoby, które chcą pozbyć się zmarszczek, rozstępów, blizn oraz przebarwień. Świetnie sprawdzi się w przypadku problemów, takich jak nadmierne łysienie lub zmniejszona gęstość skóry.