Wybieramy spawarkę TIG Magnum

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli spawarek, w tym TIG. Jest to spawarka o bardzo szerokim zastosowaniu, na przykład do stali nierdzewnej czy do aluminium. Warto dokładniej poznać budowę, sposób działania, poszczególne parametry oraz możliwe zastosowania, aby wybrać odpowiednią spawarkę do własnego użytku.

Innowacyjne spawarki TIG

innowacyjna spawarka tig magnumSpawarka TIG to urządzenie służące do ręcznego spawania elektrodami nietopliwymi. Składa się ona z kilku elementów, jak źródło prądu przemiennego albo stałego z układem sterowania, wielofunkcyjny przewód, gaz osłonowy, butla z gazem i reduktorem czy sterowanie. Dostępne są także modele z układem wodnego chłodzenia. Dobrym zakupem będzie innowacyjna spawarka tig magnum. Takie spawarki mają bardzo szerokie zastosowania, zwłaszcza iż mogą być stosowane także do spawania metodą MMA. Przy zakupie odpowiedniej spawarki TIG należy także zwrócić uwagę na dostępne funkcje. TIG HF jest to funkcja zapłonu łuku wysoką częstotliwością z wykorzystaniem wbudowanego jonizatora. Jest to bardzo wygodne dla osoby spawające oraz daje możliwość uzyskania efektu czystego początku spoiny. Kolejna ciekawa funkcja to TIG Lift, polegająca na zajarzeniu łuku poprzez potarcie i działanie zbliżone do metody spawania MMA. Dodatkowo funkcja TIG AC/DC daje możliwość spawania prądem przemiennym, co sprawdzi się w przypadku spawania aluminium oraz jego stopów. Osoby znające się na spawaniu oraz mające doświadczenie w tym zakresie, podkreślają znaczenie wyboru modeli od uznanych producentów. Warto więc dowiedzieć się, jakie modele spawarek TIG są najpopularniejsze, jak są oceniane przez nabywców i czy dobrze im służą. Przełoży się to na wybór najlepszego oraz wykorzystującego najbardziej przydatne funkcje modelu. Przekłada się to w dużym stopniu na cenę, ponieważ spawarka innowacyjna raz zbudowana w odpowiedni sposób musi kosztować określoną kwotę.

Podsumowując, spawarki TIG są bardzo popularne oraz mają bogate zastosowanie. Z tego powodu producenci wzajemnie się prześcigają w przygotowywaniu coraz ciekawszych i bardziej funkcjonalnych modeli. Warto także zwracać uwagę na stosowane w takich spawarkach innowacje, które mogą w znacznym stopniu ułatwić pracę na takim sprzęcie oraz poprawiać znacznie jakość spoin.