Wyklejanki z papieru kolorowego

 

Ostatnio moje dziecko przyniosło ze szkoły kolejną pracę domową do zrobienia z plastyki. Tym razem jest to wyklejanie kolażu z różnych materiałów przedstawiającego cztery pory roku. Moje dziecko jest w trzeciej klasie podstawówki i ogólnie bardzo lubi takie zadanie. W swoim biurku ma mnóstwo bloków i materiałów do klejenie i malowania. 

Praca plastyczna papieru samoprzylepnego

papier samoprzylepnyJako, że praca ma być kolażem to zapytałam moje dziecko z jakiego materiału chciałaby ją wykonać. Po kilku chwilach zastanowienia padło na papier samoprzylepny oraz cekiny. Uważam, że to świetny pomysł, ponieważ taki kolorowy papier samoprzylepny po naklejeniu wygląda dużo bardziej estetycznie niż taki zwykły klejony na klej wodny czy w sztyfcie. Poza tym nie da się ukryć, że jest przy tym dużo mniej bałaganu niż przy takim normalnym klejeniu. Drugim krokiem było sprawdzenie czy ten papier samoprzylepny znajduje się w szafce z materiałami plastycznymi mojej córki. W końcu prawda jest taka, że mógł być na wykończeniu lub mieć wykorzystane większość kolorów. Na szczęście dla mnie, bo nie musiałam na szybko jechać do sklepu, w biurku mojej córki znalazł się cały kolorowy blok z papierami samopowtarzalnymi. Po naszykowaniu materiałów nadszedł czas na robienie pracy. Zawsze siedzę i nadzoruje czy wszystko jest w porządku. Staram się nie pomagać tylko jedynie podpowiadać jak z czymś moja córka ma kłopot. Zresztą ma ona zdolności plastyczne odziedziczone po swoim tacie, więc za dużo nie mam w czym jej pomagać. Jest też zaradna i kreatywna, więc taka praca to dla niej pikuś. Po wycięciu kształtów z papieru samoprzylepnego nadszedł czas na ich naklejenie na kartonie A3. Prace posuwały się bardzo szybko. Po godzinie kolaż zaczął nabierać wyrazu i powiem szczerze, że efekt bardzo mi się spodobał. Moja córka na koniec pracy dodała jeszcze cekiny, żeby podkreślić obraz i najważniejsze rzeczy z danych pór roku. Wszystko wygląda na prawdę świetnie.

Córka zadowolona, ponieważ z zajęć plastycznych wróciła z oceną celującą. Uważam, że jest tp bardzo zasłużona ocena. Może nie jestem obiektywna jako matka, ale uważam, że praca była na prawdę bardzo ładnie i starannie wykonana. Moja dziesięciolatka teraz spokojnie może stawać przed kolejnymi wyzwania plastycznymi, a ja jestem pewna, że świetnie jej pójdzie.