Wypełnianie pustych przestrzeni z użyciem papieru

Wypełnienie papierowe z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Co ciekawe mimo, że sam papier nie jest materiałem zbyt wytrzymałym, dzięki odpowiedniej budowie oraz właściwemu zastosowaniu sprawdza się w wielu dziedzinach. Możemy zatem spotkać się z nim w formie wypełniacza przesyłek, wypełniania wolnych  przestrzeni wewnątrz drzwi bądź struktury wzmacniającej płytę komórkową. Dziś skupimy się jednak na jego funkcji zabezpieczającej przesyłki przed uszkodzeniami.

Wypełniacz papierowy – ekologiczne rozwiązanie

tanie wypełnienia papieroweOdpowiednie zabezpieczenie przesyłek przed uszkodzeniami mogącymi mieć miejsce w czasie transportu jest nieodłącznym elementem pakowania paczek. Dziś ciężko wyobrazić sobie przesyłkę, która nie jest odpowiednio zabezpieczona, a nadawca, który by się na to pokusił,  z pewnością spotkałby się z niezadowoleniem klientów. Jak bowiem wiemy przesyłki zanim dotrą do naszych rąk przemierzają wiele kilometrów, a co za tym idzie wszelkie turbulencje w czasie transportu są nieuniknione. Swego czasu do zabezpieczania przedmiotów w kartonie używano różnego rodzaju folii. Dziś wiemy jak bardzo niekorzystnie działa ona na nasze środowisko, dlatego stale poszukujemy nowych, ekologicznych rozwiązań. Jednym z nich są właśnie tanie wypełnienia papierowe, które są w stu procentach przyjazne środowisku. Sam papier zapewnia doskonałą amortyzację. Ponadto materiał ten jest niezwykle plastyczny co zapewnia łatwe kształtowanie oraz dopasowywanie do potrzeb określonego pakunku. Papier jest bardzo lekki, dzięki czemu nie poniesiemy dodatkowych kosztów związanych z wagą przesyłki. Wypełnienia papierowe mogą występować pod różną postacią, a każda z nich może zostać dopasowana do indywidualnych kryteriów narzuconych przez rodzaj paczki. Spotkać możemy się zatem z wytrzymałymi ścinkami papieru, bibułą, papierem pakunkowym oraz tekturą o najróżniejszej gramaturze, którą dopasować możemy względem własnych potrzeb.

Dzięki temu, że papier jest materiałem w pełni poddającym się recyklingowi, stanowi w obecnych czasach jedną z najpopularniejszych metod zabezpieczania przesyłek. Wielu odbiorów oraz klientów oczekuje bowiem oraz ceni sobie proekologiczne podejście właścicieli firm. Z pewnością docenią oni starania mające na uwadze dobro naszej planety, co przełoży się na pozytywne postrzeganie firmy.