Wysokojakościowy preparat do mezoterapii igłowej

W walce z procesami starzenia skóry znakomite efekty przynosi zabieg mezoterapii. Jest to jeden z wielu zabiegów odmładzających, w którym stosowane są tradycyjne iniekcje lub mikronakłucia za pomocą dermapenu. Mezoterapia to metoda zwalczania wielu problemów ze skórą. Można ją wykonać w każdym wieku, a najlepsze rezultaty otrzymuje się po serii kilku pojedynczych zabiegów w odstępach dwutygodniowych.

Zabieg mezoterapii w walce ze starzeniem skóry

wysokojakościowe preparaty do mezoterapiiJej celem jest dostarczenie bezpośrednio do skóry właściwej leczniczych i odżywczych substancji wspomagających procesy regeneracyjne i odnowę biologiczną skóry.W zależności od potrzeb i predyspozycji cery dobierane są odpowiednie koktajle i wysokojakościowe preparaty do mezoterapii, które zawierają witaminy, aminokwasy, kwas hialuronowy i inne organiczne substancje. Najbardziej popularna jest mezoterapia igłowa, w której stosuje się koktajle kolagenowe lub na bazie kwasu hialuronowego. Za pomocą iniekcji wstrzykuje się śródskórnie preparaty wspomagające procesy odbudowy i rewitalizacji skóry. Zabieg może być wykonany na skórę twarzy, szyi i dekoltu, a także na całe ciało i skórę owłosioną głowy. Odpowiednio dobrany wysokogatunkowy preparat daje gwarancję spektakularnego efektu wizualnego i leczniczego. Koktajle stosowane podczas zabiegów dostarczają niezbędnych substancji do prawidłowego funkcjonowania skóry. Przywracają prawidłowe procesy nawodnienia, wspomagają pracę włókien kolagenowych i elastyny oraz przyspieszają procesy metaboliczne i szybszą regenerację fibroblastów. W składzie zawierają tylko i wyłącznie bezpieczne substancje i związki chemiczne, które najczęściej naturalnie występują w tkankach skóry. Mezoterapia wykonywana jest również przy użyciu urządzeń takich jak dermapeny lub rollery.

W tej technice poprzez mikronakłucia do tkanek przenikają aktywne substancje zawarte w koktajlach. Ze względu na przerwanie ciągłości skóry ważne jest zachowanie wszelkich zasad higieny i bezpieczeństwa. Zabiegi najlepiej wykonywać w rekomendowanych salonach urody i gabinetach medycyny estetycznej. Odpowiedni dobór preparatu oraz techniki daje gwarancję spektakularnych efektów oraz skutecznej terapii. Podczas zabiegu stosowane jest czasem znieczulenie miejscowe w celu podniesienia komfortu, zwłaszcza u osób wrażliwych i mało odpornych na ból.