Zakup donic ogrodowych

Z roku na rok przybywa osób, które decydują się na zagospodarowanie przestrzeni wokół domu, na piękny ogród. Takie miejsce na pewno wymaga sporo pracy, ale efekt końcowy będzie wart wysiłku. Dużo kwiatów i krzewów będzie idealnym rozwiązaniem.

Z czego jest zrobiona doniczka?

prostokątna donica ogrodowaProjektowanie ogrodów jest podobnym zadaniem do projektowanie pomieszczeń, z tą różnicą, że w ogrodzie nie ma mebli, a jednie rośliny. Ich sadzenie też wymaga nieco wiedzy i doświadczenia, chociażby z tego względu, nie wszystkie rośliny lubią nasłonecznione miejsca albo też nie zawsze lubią rosnąć obok konkretnych gatunków innych roślin. Również trzeba ustalić jakie kwiaty i krzewy będą sadzone bezpośrednio w ziemi, a jakie doniczkach. Na pewno do sadzenia kwiatów, które będą stały na trawniku czy wydzielonym murku, przyda się niejedna prostokątna donica ogrodowa, w której można sadzić kilka gatunków roślin. To świetne rozwiązanie na stworzenie gęstych rabatów, które bez wątpienia będą przyciągać uwagę. Jeżeli chodzi o rodzaj materiału z jakiego mogą być wykonane doniczki, to najczęściej jest to plastik, który jest wybierany z uwagi na niski koszt. Nieco droższe modele wyglądają bardzo ładnie, zatem nie trzeba do nich dokupować dodatkowych osłonek. Ogrodowe doniczki przeważnie mają dziurki na dnie, zatem można je układać bezpośrednio na ziemi lub też na dopasowanej podstawce. Jeżeli jednak doniczka ma stać na ziemie, to warto wybierać modele, które są zabezpieczone przed działaniem wilgoci i korozji.

Do ogrodu najlepiej się sprawdzają plastikowe donice o przeróżnych kształtach i rozmiarach, a także metalowe, ale wykonane z nierdzewnego stopu aluminium. Donice mogą też zastąpić drewniane skrzynie, ale muszą one być odpowiednio zaimpregnowane przed wilgocią.