Zakup niedrogich zimnych ogni

Osoby zastanawiające się nad możliwymi miejscami zakupu zimnych ogni, mogą znaleźć je zarówno w specjalistycznych sklepach z fajerwerkami, zarówno tych stacjonarnych, jak i online. Możliwe jest również zakupienie ich w niektórych sklepach wielobranżowych, z artykułami domowymi oraz w niektórych sieciach handlowych. Ich cena wynosi kilka złotych Gdzie znaleźć tanie modele zimnych ogni i czy w każdym przypadku warto sięgać po najtańsze modele.

Oferty sprzedaży zimnych ogni

tanie zimne ognieNazwa zimne ognie wynika z faktu, iż wytwarzane w czasie ich palenia iskry zazwyczaj nie parzą ani nie są w stanie podpalić powierzchni, na jaką padają. Należy jednakże pamiętać, że drucik osiąga stosunkowo wysoką temperaturę i może oparzyć oraz spowodować przypalenia. Możemy zakupić dobre i tanie zimne ognie. Masa pirotechniczna, która została zamocowana na druciku to utrwalacz, opiłki metalu, a także substancja klejąca. W wyniku wysokiej temperatury utleniacz przekazuje tlen do cząsteczek metalu, a metal rozgrzewa się do wysokiej temperatury. Następnie w efekcie reakcji chemicznej i wytwarzanej się energii uzyskuje się iskry, które szybko gasną. Na rynku dostępne są modele o różnych kolorach iskier w zależności od tego, jaka substancja została zastosowana przez producenta. Cena takiego opakowania wynosi średnio kilka złoty za opakowanie. Jest ona uzależniona od długości zimnych ogni, ilości sztuk znajdujących się w opakowaniu, a także kształtu. Najtańsze są proste zimne ognie, więcej kosztują natomiast modele w kształcie serca albo innym nietypowym. Są one jednak w większości przypadków pakowane pojedynczo i ich cena jest znacznie wyższa. Powstające w czasie palenia się iskry szybko gasną. W przypadku upadnięcia na skórę mogą jednak powodować wrażenie delikatnego szczypania. Dlatego konieczna jest szczególna uwaga w czasie ich zapalania.

Potencjalnym zagrożeniem w czasie użytkowania zimnych ogni jest wysoka temperatura spalania. Nagrzany drucik może spowodować oparzenia albo podpalić materiały łatwopalne. Dlatego zimne ognie powinny być używane przez dzieci wyłącznie pod nadzorem rodziców. Najlepsze jest palenie ich z dala od łatwopalnych przedmiotów, kierując je w dół. Nie powinny być natomiast używane w obecności zwierząt, które mogą doznać krzywdy jeśli zbytnio się zbliżą.