Zalety instalacji AV

Każdy mieszkaniec typowego gospodarstwa domowego ma różne preferencje jeżeli chodzi o ulubiony gatunek muzyczny czy filmowy. Z tego też względu niemal każde gospodarstwo domowe korzysta nie z jednego, ale z kilku odbiorników audiowizualnych. Może się to przełożyć  na znacznie wyższe opłaty z korzystanie z mediów, chyba że zdecydujemy się na instalacje multiroom.

Jak działa instalacja AV?

komercyjne instalacje avKilkanaście lat temu w salach konferencyjnych zaczęto stosować specjalne instalacje, składające się z kilku różnych sprzętów do odtwarzania dźwięku czy wideo, którymi można było sterować za pomocą jednego pilota. Stopniowo takie instalacje, w nieco odmienionej formie, zaczęły trafiać pod dachy domów prywatnych, jako komercyjne instalacje av. Ich podstawową zaletą jest fakt, że umożliwiają ograniczenie opłat za kilka używanych w danym domu odbiorników audio-wizualnych do jednego, miesięcznego abonamentu. Obecnie takie instalacje są bardzo rozpowszechnione, szczególnie od chwili, gdy swoje propozycje w tej kwestii zaczęli przedstawiać operatorzy telekomunikacyjni. Decydując się na instalacje multiroom, nie ma konieczności podpisywania oddzielnej umowy na każdy odbiornika z osoba, ale wystarczy jedna umowa na kilka powiązanych ze sobą urządzeń. Opłaty są zależne oczywiście od tego, ile urządzeń będzie wchodziło w skład naszej instalacji av – zawsze jednak będą to opłaty niższe niż te, gdybyśmy decydowali się na podpisanie kilku różnych umów z operatorami. Typowa instalacja AV składa się jednostki sterującej, tak zwanego HUBa, do którego są podłączone urządzenia do odtwarzania muzyki czy też filmów. Poszczególne elementy instalacji są połączone ze sobą przewodowo, ale obecnie odchodzi się od tego na rzecz łączności WiFi lub Bluetooth. Obecnie nowoczesne instalacje AV potrzebują do prawidłowego działania stałego podłączenia do Internetu, aby móc korzystać nie tylko z własnych zasobów plików ale również z popularnych serwisów do streamingu, które dają dostęp do wielu tysięcy plików.

Instalacje multiroom to bardzo wygodne i opłacalne rozwiązanie dla gospodarstw z dużą liczbą mieszkańców. Dzięki niej mogą oni słuchać ulubionej muzyki czy oglądać filmy, bez konieczności zwiększonych opłat za każdy używany w domu odbiornik. Instalacje tego typu są również bardzo popularne w zastosowaniach biznesowych.