Zastosowanie pieluch tetrowych

 

W wyprawce dla noworodka znajduj się mnóstwo mniej lub bardziej potrzebnych artykułów. Każda mama kompletuje je jeszcze zanim pojawi się na świecie maluszek, ponieważ będą one potrzebne od pierwszego dnia życia. Przeważnie jest to wózek głęboki, łóżeczko ze szczebelkami, zapas ubranek, ale też wielorazowe pieluszki, które mogą być różnie wykorzystywane.

Jakie są rodzaje pieluch dla dzieci?

miękkie pieluchy tetrowe białeMyśląc o pieluszkach, większość osób wyobraża sobie popularne modele, do których dzieci załatwiają swoje potrzeby. Jednak są jeszcze inne pieluszki, które mogą być stosowane wiele razy, ponieważ można je prać. Każda mama ma w domu miękkie pieluchy tetrowe białe, ponieważ przy małych dzieciach są one niezastąpione. Dostępne są w kilku rozmiarach, ale najpopularniejsze są te mierzące czterdzieści pięć na siedemdziesiąt pięć centymetrów. Można w nie dzieci spowijać kiedy są niespokojne lub chcemy je wyciszyć przed snem. Ich wielkość pozwala na zawinięcie w nie maluszka w taki sposób, aby rączki były wzdłuż tułowia i wystawała jedynie głowa. Pieluszka tetrowa jest miękka w dotyku, więc nadaje się też jako cienki ręcznik do osuszania skóry po kąpieli. Dość popularnym zastosowaniem pieluchy tetrowej jest wykorzystywanie jej jako materiału do przecierania buzi czy zabezpieczania ramienia przed ulaniem po spożytym posiłku. Pielucha doskonale chłonie wodę, więc można ja traktować jako cienki kocyk w trakcie upalnych dni. W sprzedaży znajdziemy najwięcej białych pieluch, bo są najtańsze i najczęściej wybierane. Mogą służyć jako prześcieradło na przewijaku, żeby dziecko nie miało bezpośredniego kontaktu z jego powierzchnią. Można też znaleźć kolorowe pieluchy tetrowe, które wyglądają identycznie jak biało, tylko maja nadruki. Poza tetrowymi, znajdziemy jeszcze flanelowe i bambusowe. Warto je mieć, bo na pewno szybko się przydadzą.

Jak widać zastosowanie pieluch tetrowych jest bardzo szerokie i każdej mamie się przydadzą. Przed każdym użyciem, pieluchę trzeba wyprać, najlepiej w sześćdziesięciu stopniach Celsjusza, a następnie wysterylizować żelazkiem, aby pozbyć się ewentualnych bakterii. Tetra jest dobrym i tanim materiałem, ponieważ nawet pomimo wielu prać, nadal pozostaje miękka w dotyku. W internecie kupimy pieluszki tetrowe w najniższej cenie.