Zastosowanie różnych klin

Kliny posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Stosuje się je przede wszystkim na dachach, przy parkietach a nawet glazurze. Są to zupełnie inne rodzaje klinów. Spełniają one specjalną rolę w dekarstwie, ponieważ są bardzo ekologiczne i można stworzyć dzięki nim ciekawe projekty. 

Kliny – do czego? 

kliny styropianoweKliny używane są najczęściej w budownictwie. Istnieje coś takiego jak płyty spadkowe, czym są kliny styropianowe. Przeznaczone są przede wszystkim do profilowania powierzchni płaskich takich jak: tarasów, dachów i innych miejsc, którym chce się nadać odpowiedni spadek czy właściwe pochylenie w celu odprowadzenia wody opadowej, rozprowadzania wody na połaci do otworów spustowych i rynien. Z tego wynika, że taki zabieg jest naprawdę potrzebny na każdym dachu, aby zachować odpowiednie bezpieczeństwo. Zastosowanie tego rozwiązania jest z pewnością o wiele tańsze niż na przykład wykonanie spadków na konstrukcji dachu, ponieważ styropian jest o wiele lżejszym materiałem, które znacznie ograniczy ciężar dachu, a wszystkie inne elementy styropianowe systemy są łatwe i bardzo szybkie w montażu, co przyczyni się do wykonania szybkiej i prawidłowej pracy. Sposób montażu może być mechaniczny lub na klej, wszystko zależy od wyboru konkretnej grupy budowniczej. Szczególnym zastosowaniem styropianu spadkowego jest przede wszystkim izolacja termiczna i odwodnienie dachów płaskich nowych i zmodernizowanych oraz tarasów. Grubość takiej płyty uzależniona jest od tego czy podstawowym celem jest jedynie uzyskanie spadu czy też termoizolacja. Te podstawowe funkcje pozwolą na dobranie odpowiedniego produktu, który nada się do spełnienia wyżej wymienionych oczekiwań. Istnieją również trójkątne kliny dachowe, które stosuje się w obróbkach papowych na dachach płaskich krytych specjalną papą termozgrzewalną. Ich najważniejszym zadaniem jest zmniejszenie kąta załamania papy, dzięki czemu woda opadowa nie gromadzi się w pobliżu kominków, świetlików, ścian czy ogniomurów. 

Na rynku pojawiają się coraz to nowsze i ciekawsze produkty, które ułatwiają budownictwo. Dzięki nim można mieć pewność, że wszystko zostało wykonane jak najbardziej profesjonalnie, a przy tym można odpowiedzialnie chronić środowisko, co w dzisiejszych czasach jest bardzo istotne.