Zdecydowałem się wziąć pracownika z Ukrainy w leasing

Lato to w mojej firmie sezon urlopowy. Większość pracowników bierze sobie wtedy wolne. Jednakże, sprzedaż w tym okresie wcale nie spada. Pracownicy którzy zostają w tym czasie w firmie ledwo się wyrabiają. W tym roku zdecydowałem, że dobrze będzie zatrudnić kilka osób do pomocy na ten czas. Okazało się jednak, że nie jest łatwo znaleźć takich pracowników, ponieważ każdy szuka pracy stałej, a nie ledwo na kilka tygodni. Musiałem coś wymyślić.

Zatrudniłem pracownika z Ukrainy na wakacje

wakacyjny leasing pracowników z UkrainyKilka osób, które również miało własne firmy i w sezonie wakacyjnym i przed świątecznym miało ten sam problem, doradziło mi żebym zdecydował się na wynajem pracowników z Ukrainy. Z Ukrainy zazwyczaj przyjeżdżają do naszego kraju osoby, które chcą sobie szybko dorobić, dlatego interesuje ich taka wakacyjna, dorywcza praca. Uznałem, że to będzie bardzo dobre rozwiązanie. Tym bardziej, że wiedziałem, że takie osoby zazwyczaj są chętne do pracy i nie narzekają na pracę fizyczną, ponieważ nie muszą używać przy tym naszego języka, którego często nie znają. Jeden ze znajomych polecił mi firmę, która posiada w swojej ofercie wakacyjny leasing pracowników z Ukrainy. Wziąłem od niego numer telefonu do tej firmy i skontaktowałem się z nimi od razu, ponieważ miałem bardzo mało czasu, a liczyłem się z tym że pewnie będę musiał załatwić sporo formalności. Okazało się jednak, że wszystko dało się załatwić bardzo szybko. Już po kilku dni mogłem wynająć pracowników z Ukrainy do pracy w moim przedsiębiorstwie. Dużym atutem tej agencji było to, że posiadali oni duża bazę pracowników z których mogłem z łatwością wybrać takich, którzy spełniali moje oczekiwania co do wykształcenia i zdobytego do tej pory wykształcenia zawodowego. Byłem bardzo zadowolony z tej współpracy, tym bardziej że była to agencja, która nie pobierała ode mnie prowizji za znalezienie pracownika.

Już wkrótce przekonałem się także, że taki sposób pozyskiwania pracy jest bardzo popularny wśród pracowników zza naszej wschodniej granicy. Wszystko dzięki temu, że osoby, które korzystają z takich agencji mają pewność, że będą legalnie zatrudnione i nie będą mieli przerw w zatrudnieniu. Ja byłem również zadowolony z tego, że to agencja zajmuje się załatwieniem pozwolenia na pracę dla tych osób.