Zdrowy pies dzięki surowej karmie

Obowiązkiem każdego opiekuna czworonoga jest dbanie o zdrowie swojego psa, zaspokojenie jego potrzeb, a także zapewnienie mu odpowiedniej karmy. W sklepach dostępne są gotowe produkty, które reklamowane są jako te, które są dostosowane do potrzeb zwierzaków. Jednak wiele z nich jest nieodpowiedni dla psów. Zawierają bowiem duże ilości zboża, które nie jest wskazane w przypadku czworonogów.

Wysoka jakość surowej karmy dla zwierząt

barf - karma surowaNic zatem dziwnego, że w obecnych czasach bardzo popularna staje się dieta barf – karma surowa świetnie sprawdza się w przypadku psa w każdym wieku. Można podawać ją już szczeniakom, a także starszym psom. Odpowiednie żywienie wspiera rozwój pupila, dostarcza mu składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na jego zdrowie, a jednocześnie zapobiegają pojawieniu się wielu schorzeń. Dzięki nim pies cieszy się dobrym zdrowiem, ma piękną skórę oraz sierść, a także mocny układ odpornościowy. Wysokiej jakości pokarm zawiera surowe mięso, kości, podroby, a także warzywa i owoce. Do najpopularniejszych należą marchewka, pietruszka, buraki i szpinak. Dodawane są do karmy także różnego rodzaju dodatki, jak jajka lub skorupiaki. Wszelkie produkty zwierzę otrzymuje w formie surowej, bez dodatku zbóż. Brak obróbki cieplnej sprawia, że karma zachowuje cenne składniki, takie jak witaminy oraz aminokwasy. Decydując się na zakup sprawdzonych produktów zyskujemy pewność, iż nabywamy karmę wysokiej jakości, która pozytywnie wpływa na zdrowie czworonoga. Dieta barf oferowana jest zarówno dla psów, jak i kotów, dzięki czemu każdy właściciel może zadbać o odpowiednie żywienie swojego pupila. Zwierzaki, które są diecie barf są zdrowe, a jednocześnie bardziej odporne. Surowe mięso sprzyja lepszemu trawieniu, wzmacnia tkanki przyzębia, oczyszcza zęby.

Jest to doskonały sposób na to, by zminimalizować ryzyko pojawienia się nietolerancji pokarmowych oraz alergii. Odpowiedzialni opiekunowie powinni właściwie dbać o swojego czworonoga i podawać mu karmę, która bogata jest witaminy, a także makro – i mikroelementy. Dieta barf jest doskonałym wyborem, gdyż charakteryzuje się wysoką zawartością białka, aminokwasów oraz witamin, a także innych substancji czynnych, które są niezbędne w diecie pupili. Warto zatem wybrać wysokiej jakości produkt, gdyż z pewnością pozytywnie wpłynie to na zdrowie zwierzaka.