Zestawy do napełniania klimatyzacji

Wśród urządzeń, które są zaprojektowane po to, aby móc umożliwić kompleksowe naprawianie klimatyzacji, jednym z najważniejszych z nich jest urządzenie lub zestaw do wymiany czynnika i napełniania. Dzięki tego rodzaju urządzeniom, możliwa jest naprawa klimatyzacji nie tylko podczas uszkodzeń samego systemu, ale także wtedy, gdy przeprowadzany jest jej gruntowny serwis. W wielu wypadkach naprawa musi odbywać się w warsztatach, które posiadają wysokiej klasy sprzęt, w którego skład wchodzi także zestaw do napełniania.

Mobile stacje do odzyskiwania czynnika klimatyzacji

stacje do napełniania klimatyzacji w aucieDzięki mobilności, możliwe jest przewożenie zestawu w dowolne miejsce, gdzie może on pracować w różnych warunkach. To sprawia, iż napełnienie klimatyzacji możemy wykonywać w warsztacie, lub skorzystać z usługi mobilnego napełniania, w przypadku której przyjeżdża do nas ekipa mechaników, którzy mają ze sobą stacje do napełniania klimatyzacji w aucie. Dojazd do klienta stanowi jeden z czynników poprawy dostępności sprzętu dla klientów znajdujących się daleko od warsztatu. Jednak napełnienie możliwe jest nie tylko w warsztacie czy garażu, w którym znajduje się samochód. Mobilne systemy, posiadające zasilanie akumulatorowe umożliwiają przeprowadzanie pełnoprawnych napraw także w terenie. Ekipy posiadające tego typu urządzenia mogą zatem dokonywać napraw w samochodach, stojących na parkingach. Systemy są także wykorzystywane do napełnienia klimatyzacji w pojazdach, poruszających się po szynach na powietrzu lub pod ziemią (na przykład w kopalniach). Zestawy tego typu są oferowane w konkretnej konfiguracji, co nie oznacza, iż nie możemy ich rozbudować o nowe funkcje i urządzenia. Mobilne stacje do napełniania są wyposażane także w wagi i specjalne programatory.

Do kluczowych elementów tego typu systemu należy manometr, umożliwiający śledzenie poziomu ciśnienia w układzie. Do zestawu dołączane są także węże serwisowe, które są niezbędne do tego, aby wykonać napełnienie czynnikiem każdego systemu klimatyzacyjnego. W zestawie znajdziemy także specjalne adaptery, umożliwiające połączenie wielu końcówek i przewodów, a także zapewniające szczelność. Oprócz adapterów spotkamy w zestawach także redukcje łączące, pozwalające na połączenie wielu typów gwintów męskich lub żeńskich.